Vegaanisten tuotteiden suosio on kasvanut ja me olemme valmiina vastaamaan tarpeeseen!
Olemme tuoneet markkinoille kolme (3) uutta vegaanista Anamma-tuotetta: pulled vego, muotoiltava mureke herneestä sekä nakki!
Filosofiamme on aina perustunut siihen, että vegaaniruoka on todella hyvää, eikä meille ole väliä oletko, vegaani vai lihansyöjä. Olemme olemassa kaikille, jotka haluavat tehdä maailmasta hieman vihreämpää. On monia ihmisiä, jotka haluavat syödä kasvikunnan ruokaa ja meidän asiamme on saada se tapahtumaan. Siksi olemme panostaneet kaikkemme tehdäksemme täysin vegaanisesta ruoasta jotain todella maukasta ja yksinkertaista.
Saammeko esitellä uutuutemme:
Anamma Pulled Vego on 100 % kasvipohjainen ja gluteeniton vaihtoehto suositulle pulled porkille. Tuote on todella monikäyttöinen ja sopii täydellisesti esimerkiksi pizzaan, tortilloihin, salaatteihin ja/tai hampurilaisiin. Helppo valmistaa uunissa tai paistaen!
Anamma Muotoiltava Vegaanimureke Herneestä 3kg
Anamma muotoiltava vegaanimureke on 100% kasvipohjainen ja gluteeniton vaihtoehto jauhelihalle. Tuotteesta on helppoa muotoilla esimerkiksi pyöryköitä, pihvejä tai mitä tahansa sinä tai asiakkaasi kaipaakin! Maista rohkeasti, tästä herkusta ei jää kaipaamaan klassista proteiinia. Helppo käsitellä ja muotoilla!
Maukas, vegaaninen soijaproteiinipohjainen pitkä nakki, jonka paino on 60 g. Sopii mainiosti hodariin tai voi tarjoilla esimerkiksi buffetissa muusin kanssa! Helppo valmistaa uunissa.
Rapeanpinnan omaava vegaanileike. Schnitzel tyyppinen leike maistuu hyvin leikkeenä tai siitä voi viipaloida suikaleita esim wrappeihin. Yhden leikkeen paino on 75 g.
Tutustu kaikkiin Anamman ja muihin vegaanisiin tuotteisiimme täältä! Tarjolla on useita erilaisia tuotteita, joista voi valmistaa helposti hyvää ruokaa – vieläpä hyvällä omatunnolla! Tuotteet eivät sisällä munaa, maitoa, juustoa tai muita eläinperäisiä ainesosia, joten ne sopivat hyvin niin lihattomaan kuin vegaaniseenkin ruokavalioon.
Anamman visio on vihreämpi maailma sekä kestävä tulevaisuus. Siksi työskentelemme jatkuvasti kehittääksemme myös tuotteidemme pakkaukset ympäristöystävällisemmiksi. Pyrimme täysin fossiilivapaisiin pakkauksiin ja käytämme niissä aina mahdollisuuksien mukaan kierrätettyjä raaka-aineita.
Löydät tuotteet tukusta tai voit kysyä lisää meiltä!